نحوه تشخیص ایراد‏های رم کامپیوتر و لپ تاب ها توسط Memtest

مشتریان و مصرف کنندگان محترم کارشناس فنی ایمانتک در منزل خود باشید.

مصرف کنندگان می توانند با روش ارائه شده در شرح زیر به تست رم های خود بپردازند و در صورت مشکل با استفاده از روش قبض کردن اینترنتی و به انضمام تصاویر (ایرادات مشاهده شده) به شرکت مهندسی ایمانتک کالای خود را برای انجام پرسه تعویض ارسال نمایند.

memtest

خلاصه ای درباره نرم افزار:

نرم افزار Memtest دقیق ترین نرم افزار برای تست رم میباشد که با تکامل و طی زمان به یک نرم افزار مطمئن برای شناسایی مشکلات رم کامپیوتر تبدیل شده است .  نویسنده این نرم افزار سر دبیر X86-secret.com بنام Samuel DEMEULEMEESTER میباشد. این نرم افزار از تمام نرم افزارهای ارائه شده برای تست رم دقیق تر میباشد بطوری که طی تجربیات کارشناسان شرکت بارها رمهایی را توسط نرم افزار مشابه مانند Windows Memory Diagnostic Tool  قابل شناسایی نبوده است.

همانطوری که اشاره گردید به دلیل اینکه این نرم افزار در محیط بوت رم های را مورد تست قرار میدهد از مابقی نرم افزارها دقیق تر  و قابل اعتماد تر میباشد و از طرفی به رایانه شما آسیبی وارد نمینماید. بر روی رم‏های کامپیوتر تعداد بی شماری سلول وجود دارد که هر کدام از این سلولها اطلاعات را روی خود نگه داشده و پردازش میکنند و در مجموع سرعت و کارایی زیادی را ایجاد میکنند. بعضا دیده شده است که بعضی از سلول ها آسیب می‏بینند که با آسیب دیدن تعداد زیادی از این سلول ها کامپیوتر یا لپ تاب دچار اختلال میشود  و رم شما نیز کارایی خود را از دست میدهد و باعث بروز مشکلاتی مانند صفحه آبی (Blue Screen) ، کندی یا هنگ در اجرا نرم افزارها میشود . این نرم افزار با فرستادن اطلاعت به همه سلولها مقادیر آن ها را با ۰ پر مینماید و سپس همه مفادیر را یکی میکند که از این طرق قسمت های آسیب دیده نمایان میشود و در آخر اطلاعات و گزارش حاصل از تست به شما نمایش میدهد. همانطور که گفته شد این نرم افزار از خصوصیات ویژه ای برخوردار میباشد که میتوان به تست در محیط بوت (Bootable) بودن ، تست همزمان چند رم ، روشهای نوین و دقیق برای جمع آوری اطلاعات با خطای اندک اشاره نمود .


روش اجرا ، راه اندازی نرم افزار و تست رم کامپیوتر

مرحله اول : نرم افزار را در قسمت زیر دانلود نمایید.

memtest86+-5.01 فلش

memtest86+-5.01.iso  سی دی

(در فایل ارائه شده دو نوع فرمت با Image برای CD و برای فلش درایو USB ارائه شده است)

اگر image CD که با فرمت ISO میباشد را برای اجرا انتخاب نموده اید میبایست آن را بر روی CD بریزید و این کار از طریق ویندوز یا نرم افزارهای رایت میسر میباشد و یا اگر از USB استفاده میبنمایید باید به فلش درایو خود انتقال دهید.

مرحله دوم : به BIOS ماردبرد خود مراجعه نمایید و آن را به حالت بوت (Boot) روش های فوق تغییر دهید.

بعنی اگر  Boot  از روی CD میباشد باید بوت را از BIOS برای ODD  تنظیم نمایید.

مرحله سوم : نرم افزار بصورت خودکار اجرا میشود و شروع به تست رم میکند .

بسته به نوع و ورژن نرم افزار ها صفخه آغازین شما متفاوت میباشد که تمامی ورژن ها در سابت منبع قابل رویت میباشد و تمام ویژگیها اضافه شده در هر ورژن ذکر گردیده است .

صفحه نمایش شروع تست :

1memtest

اگر رم شما درای اشکال در تست باشد مشابه شکل زیر خط ها (Error) ایراد  به همراه کد مرحله نمایش داده خواهد شد.

2memtest

در صورت سالم بودن رم کامپیوتر شما با صفحه زیر مواجه خواهید شد که در زیر پیغامی نمایان میشود.

3memtest


سوالات متدوال :

عدم همخوانی قطعات خریداری شده :

لازم به ذکر است که سوالاتی در رابطه تحت فشار قرار گرفتن رم یا عدم نحوه صحیح عملکرد رم کامپیوتر در سیستم مطرح میگردد که احتمال دارد عدم همخوانی قطعات ، وجود اشکال از قطعات دیگر کامپیوتر ، تغییر در بروزرسانی BIOS میباشد که مطمئنا این مشکل مربوط به رم شما نخواهد بود و میبایست قطعات دیگر را چک نمایید.

وجود صفحه آبی پس از تست رم : ( گزارش سلامت رم)

در مواردی توسط مشتریان ذکر شده است که با صفحه آبی (Blue Screen) مواجه شده اند که پیغام Dumping Memory مشاهده شده است در چنین مواقعی پس از تست رم اگرگزارشی مبنی بر خرابی قطعه ذکر نگردید.  پاور (Power Supply) قطعه به حالت نیم سوز در امده است و استفاده نکردن از منبع تغذیه مناسب و عدم ثبات جریان خروجی آن باعث ایجاد اختلال در عملکرد رم و در نتیجه کل سیستم خواهد شد.


https://www.facebook.com/Imantech67 فیس بوک

https://twitter.com/imantech_iec توییتر

https://instagram.com/imantech/ ایستاگرام

https://telegram.me/imantech تلگرام

http://www.aparat.com/imantech اپارات


                                                                                                                                                              خدمات پس از فروش ایمانتک

                                                                                                                                                              واحد آموزش شرکت ایمانتک

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *