تعمیرات گرافیک ATI RADEON X1900 بکاربردن خمیر سیلیکن و تمیز کردن

تعمیرات گرافیک ATI RADEON X1900:

برای طولانی کردن عمر کارت گرافیک  میبایست هر از گاهی اقدام به بکاربردن سیلیکون و تمیز کردن کارت گرافیک خود نمایید در این مقاله ما اقدام به اموزش بازکردن گرافیک ATI RADEON X1900 XTX  نموده ایم

تعمیرات گرافیک ATI RADEON X1900 : کارت گرافیک خود را از روی کامپیوتر یا ریگ باز نمایید و مقابل خود قرار دهید پس از آن گرافیک را برگردانید تا مطمئن شوید که مدل کارت گرافیک شما با استفاده از لیبلی که در پشت گرافیک قرارداد دفیفا مشابه با مدل گرافیک ATI RADEON X1900 XTX  میباشد.

باید کابل برق فن کارت گرافیک ATI RADEON X1900 را که در زیر سمت چپ فن قرار دارد را جدا نماییم.

مراقب باشید چرا که سوکت این گرافیک حساس و نازک و شکننده میباشد در صورتی که درست جدا نشود کارت گرافیک شما سوکت خود را از دست خواهد داد.

برای جدا کردن هیت سینک  HRATSINK میبایست هم باید چهار پیج دو گیره فلزی را اول باز نمایید و بعد هم پیچ های که گیره دور هیت سینک  را از پشت برد مهار کرده اند تا هیت سینک کارت گرافیک شما از طرف مقابل قابل رها شدن باشد.

برای تعمیرات گرافیک ATI RADEON X1900 مراحل را به ترتیب با دقت انجام دهید.

گرافیک ATI RADEON X1900 خود را بچرخانید و هیت سینک را از روی ان بلند نمایید

تعویض خمیر سیلیکون را باید انجام داد ولی قبل از اینکه خمیر سیلیکون جدید را اضافه نماید میبایست با یک پنبه (گوش پاکن ) با اضافه کردن الکل پایین هیت سینک را تمیز نمایید.

کاور پلاستیکی را از فلزی جدا نمایید و میبایست قبل از جدا سازی میبایست پیج های چهارسو را باز نمایید و بعد کاور را مطابق عکس از هم جدا نمایید. پس از جدا کردن با پنبه هیتکسینک را از گرد و قبار خالی نمایید تا با خنک کنندگی بهتر گرافیک ATI RADEON X1900 XTX عملکرد بهتری داشته باشد.

تعمیرات گرافیک ATI RADEON X1900 مطابق با مراحل و با دقت پیش ببردید

با استفده از متد تمیز کردن هیتسینک که در بالا توضیح داده شد با استفاده از پینبه و الکل GPU را تمیز نمایید .

GPU : در واقع همان چیپ سیاه رنگ است که در وسط مربع قرمز رنگ قرار دارد و در واقع هسته مرکزی گرافیک میباشد.

سرنگ خمیر سیلیکون را بر روی چیپ قرارداده و به اهستگی با فشار خمیر را بر روی چیپ میریزیم و با استفاده از یک سطح صاف ان را بر روی چیپ کارت گرافیک ATI RADEON X1900 XTX مسطح مینماییم. پیشنهاد میگردد از خمیر سیلیکوونARCETIC SILVER 5 استفاده نمایید.

برای تعمیرات گرافیک های خود از تعویض GPU ، ریبال کردن ، یا حتی شکستگی یا خط  افتادگی PCB میتوانید به بخش خدمات پس از فروش شرکت ایمانتک مراجعه نمایید و کارت های گرافیک خود را در کوتاه ترین زمان تعمییر نماید .

تعمیرات گرافیک ATI RADEON X1900 با به گارانتی ایمانتک بسپارید

به این مطلب امتیاز دهید
social position

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *