تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن در سیستم

تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن

تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن در سیستم

تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن

تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن چگونه امکان میپذیرد؟ از یک بازی ویدئویی تا یک کسب و کار حرفه ایی 3D، کارت گرافیک یک قطعه ضروری برای کسانی است که می خواهند کامپیوتر خود را از نظر فیزیکی ارتقا دهند. متاسفانه، کارت گرافیک نیز  مانند دیگر قطعات کامپیوتری مشکلات و مسائلی را با خود می آورد. این امر برای اشخاصی که تجربه ایی در کارت گرافیک و تشخیص خطاهای آن ندارند، نا امید کننده است.

یک کارت گرافیک معیوب چه مشکلاتی ایجاد میکند و چگونه می توان آن را تعمیر کرد؟ در این مطلب ما قصد داریم تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن را در اختیار شما بگذاریم.

تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن

کارت های گرافیکی که از کار افتاده اند باعث بروز مشکل در عملکرد کامپیوتر میشوند. این مشکلات شامل نمایش یک صفحه آبی، هنگ کردن کامپیوتر و خاموش روشن شدن سیستم میشود. البته هر مشکلی ناشی از کارت گرافیک نیست، اما اگر فضای حافظه را بررسی کنید و نگاهی به عملکرد کارت گرافیک بیاندازید، می توانید با اطمینان بیان کنید که مقصر مشکلات شما کارت گرافیک از کار افتاده است.

محصول مصنوعی

هنگامی که کارت گرافیک باعث بروز مشکلاتی  میشود، ممکن است متوجه تصاویر عجیب و غریب بر روی صفحه نمایش شوید. این به این دلیل است که کار کارت گرافیک تساوی و صحت صفحه نمایش است. رنگها عجیب و غریب می شوند، مدل های سه بعدی بدون هیچ دلیلی در صفحه بسط داده میشوند، دانه های ریز سفید ظاهر خواهد شد و … پس باید نگاهی به تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن بیاندازید.

سر و صدای فن

هنگامی که نرم افزاری از گرافیک استفاده می کند (و یا حتی زمانی که کامپیوتر را بوت می کنید)، ممکن است صدایی شبیه هواپیمای کوچک بشنوید، این صدای یکی از فن های سیستم شماست. اگر این فن بر روی کارت گرافیک شما باشد، نشانه ی این است که کارت گرافیک شما روند خوبی پیش رو ندارد.

درایورها

گاهی اوقات شما به طور معمول از کامپیوتر خود استفاده میکنید و صفحه برای چند ثانیه سیاه می شود. هنگامی که به حالت عادی باز می گردد،، شما متوجه خواهید شد که درایور های ویدئو از کار افتاده و باید مجددا راه اندازی شوند. این در عملکرد کل کامپیوتر شما تاثیری زیادی ندارد، اما اگر به طور مداوم این مشکل پیش آید، آزار دهنده است.

صفحات سیاه

گاهی اوقات شما هیچ نشانه بصری را نمی بینید! و کارت گرافیک شما به یکباره کار خود را متوقف میکند. شما باید با یک کارت گرافیک ارزان قیمت و بی ارزش سیستم خود را تست کنید. اگر با این کارت سیستم شما به عملکرد صحیح خود ادامه داد، پس حتما مشکل از کارت گرافیک شماست و باید تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن را عملی کنید

رفع مشکل

در حالی که بسیاری از موارد فوق نشانه هایی از یک کارت گرافیک از کار افتاده است، همیشه بدان معنا نیست که کارت شما از دور خارج شده است. قبل از اینکه قضاوت نهایی را انجام دهید و به فکر خرید کارت گرافیک جدید باشید میتوانید شروع به اقداماتی برای تعمیر آن بکنید.

تغییر درایورها

تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن

ممکن است درایور های کارت گرافیک ناکارآمد باشند. اگر آنها منسوخ شده باشند، هنگام بازی کردن بازی های مدرن، مشکلاتی را ایجاد می کنند. اگر کارت گرافیک شما قدیمی باشد، درایور های جدید ثبات سیستم را تحت تاثیر قرار میدهند. گاهی اوقات شما یک کارت گرافیک جدید و درایور های به روز دارید ولی کامپیوتر شما هنگ میکند!

اگر درایور کارت گرافیک خود را به روز نکرده اید، از طریق NVidia، AMD، یا Intel آن را به روز رسانی کنید، بسته به آنچه کارت شما را ساخته است. به طور خلاصه، اگر به تازگی به روز رسانی درایور ها را امتحان کرده اید، درایور را از طریق آرشیو درایور ها به ورژن قدیمی تر ببرید اما به ادامه مطالب تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن نیز توجه کنید.

دمای کارت را کاهش دهید

تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن

ممکن است کارت گرافیک به دلیل گرمای بیش از حد در معرض از کار افتادگی باشد، این شرایط معمولا زمانی رخ میدهد که کارت شما گرافیک 3D ارائه میدهد. یا وقتی متوجه میشوید که فن کارت گرافیک شما سر و صدای زیادی میکند. اگر با این موارد روبرو شدید، سعی کنید دمای کارت گرافیک خود را بررسی کنید و ببینید چقدر داغ می شود.

شما می توانید با از بین بردن هرگونه گرد و غبار از طریق هوای فشرده و تمیز کردن کارت گرافیک، جلوی گرم شدن بیش از حد آن را بگیرید. شما حتی می توانید کارت خود را باز کنید و خمیر سیلیکان را تعویض کنید، اگرچه این کار به مبتدیان توصیه نمیشود. همچنین ابزارهایی مانند MSI Afterburner برای تنظیم فن کارت گرافیک و خروجی گرافیکی وجود دارد.

اطمینان از نصب صحیح کارت گرافیک

کارت گرافیک باید به شکلی مناسب در اسلات PCi خود نصب شود تا بتواند کارآمد باشد. اگر کارت شما نیاز به برق اضافی دارد، آن را فراهم کنید. عدم انجام هر کدام از آنها ممکن است خطاهای مربوط به کارت گرافیک را ممکن سازد. اطمینان حاصل کنید که کارت به PCi به درستی متصل شده، و هر گونه اتصالات برق که برای عملیات مورد نیاز هستند، به طور صحیح به واحد متصل می شوند.

بررسی کابل ویدئو

اگر کابل از کامپیوتر به شکل غلط به کارت گرافیک برسد، می تواند جلوه های بصری عجیب و غریب ایجاد کند. اگر چیزی ظاهرا عجیب و غریب اتفاق افتاد، اطمینان حاصل کنید که کابل ویدئو به درستی در هر دو طرف وصل شده و یا کابل را تعویض کنید. در غیر این صورت پاسخ مناسبی از مطالب تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن نمیگیرید.

بررسی صفحه نمایش

مشکلات ناشی ممکن است حتی گرافیکی نباشد، و علائم از کار افتادن صفحه نمایش شما باشد. اگر هیچ کدام از موارد فوق کار نکرد، سعی کنید مانیتور یا کارت گرافیک را عوض کنید. اگر مشکل از بین برود، هر چیز که جایگزین شد، مقصر بوده.

تعویض کارت گرافیک

با این حال، گاهی اوقات آن به سادگی علائم یک کارت از کار افتاده است. اگر واقعا شک دارید که هیچ چیز نمی تواند کارت را از حالت فعلی خود بازگرداند، می توانید کارت گرافیک ارزان قیمت را خریداری کنید تا ببینید روی کامپیوتر شما کار می کند یا نه. اگر مشکلات متوقف شود، خرید کارت گرافیک جدید بهترین راه است!

در حال حاضر شما تعمیرات گرافیک و علائم از کار افتادن آن را میدانید، همچنین می دانید قبل از اعلام یک کارت گرافیک معیوب چه باید کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *